Mától szűrik a diákok internetét
2014-09-02 - 17:18:41

A rendelkezés több mint hatezer intézményt érint. Az intézményeknek gondoskodniuk kell a weboldalak vizsgálatáról azokon a számítógépeken, melyekhez kiskorúak is hozzáférhetnek.

A mai naptól az összes magyarországi köznevelési intézményben és nyilvános könyvtárban szűrőprogramokkal kell biztosítani, hogy a kiskorú internethasználók ne találkozzanak olyan internetes tartalommal, ami "káros lehet lelki és értelmi fejlődésükre nézve".A rendelkezés több mint hatezer intézményt érint.Az intézményeknek gondoskodniuk kell a weboldalak vizsgálatáról azokon a számítógépeken, melyekhez kiskorúak is hozzáférhetnek. A rendelkezés azonban bizonytalanságban hagyja az érintetteket abban a tekintetben, hogy milyen informatikai módszerrel milyen tartalmakat kell kiszűrniük – emeli ki Petrányi-Széll András, a G Data magyarországi kommunikációs vezetője. A jogszabály alapvetően az erőszakot, illetve a szexualitást közvetlenül, naturálisan ábrázoló tartalom szűrését írja elő, de egy iskola feltehetően korlátozni kívánja például a drogokkal, a dohányzással, a rasszizmussal kapcsolatos tartalmak, vagy akár a szerencsejátékkal foglalkozó weboldalak elérhetőségét is. A Gyermekvédelmi Internet-kerekasztal ajánlása ennek megfelelően már szélesebb körű szűrésről beszél.



További cikkek a témakörből
Hitelek: kinek, mennyi és mikor jár vissza?
2014-09-03 - 11:23:19
A kabinet rövidesen dönt az erre vonatkozó törvényjavaslatról
Orbán Viktor részt vesz a walesi NATO-csúcson
2014-09-03 - 17:32:29
A csütörtöki-pénteki NATO-csúcstalálkozón a fő téma az ukrajnai helyzet lesz, de a katonai szövetség tagállamainak vezetői áttekintik majd a többi konfliktustérség kérdéseit is. Napirenden lesz Afganisztán helyzete is. A walesi csúcs résztvevői tanácskozni fognak továbbá azon országok képviselőivel, amelyek partnerségi kapcsolatot ápolnak a NATO-val.
Magyarországra nem érkezett a szalmonellás német tojásból
2014-09-02 - 17:15:34
A Nébih a tájékoztatást azt követően adta, hogy a Weborvos című portálon megjelent egy hír, miszerint Magyarországra is juthatott azokból a német tojásokból, amelyek Európa több országában is okoztak szalmonellás megbetegedéseket.
Jönnek az új bankjegyek
2014-09-01 - 17:11:06
A mostani bankjegycsere teljes költsége 15-20 milliárd forintra tehető majd, de ebből tisztán az új bankjegyek cseréje, forgalomba hozatala 6-8 milliárd forintra rúg.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu