Több tucat rákgyógyszert tesztelnek itthon: a betegek akár évekkel korábban hozzájuthatnak a legújabb hatóanyagokhoz
2013-07-30 - 09:40:33

Több száz daganatos beteg bevonásával több tucatnyi gyógyszervizsgálat zajlik jelenleg Magyarországon

Több száz daganatos beteg bevonásával több tucatnyi gyógyszervizsgálat zajlik jelenleg Magyarországon - írja a Világgazdaság. A vizsgálatok nyilvános adatbázisa a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság honlapján immár bárki számára hozzáférhető. A klinikai tesztelések révén a betegek akár évekkel korábban hozzájuthatnak a legújabb hatóanyagokhoz, amelyeknek rutinszerű alkalmazására esetenként még hosszú éveket is várni kell. A vizsgálatban résztvevők között a leggyakoribb és a ritkább daganatban szenvedők is megtalálhatók. Magyarországon általában több száz, nem csupán a daganatos betegekkel kapcsolatos gyógyszervizsgálat zajlik, amelyek száma a ’90-es évek végén, a 2000-es évek elején kezdett szaporodni. Az Országos Gyógyszerészeti Intézet adatai szerint az utóbbi évek csúcspontja a tavalyi volt, akkor összesen 347 klinikai próbát végeztek az ország vizsgálóhelyein. A bevont betegek, illetve egészséges önkéntesek száma a vizsgálat jellegétől függően évente 15 és 30 ezer között változik.



További cikkek a témakörből
180 trafikot kínál újra a kormány
2013-07-30 - 17:43:21
A Nemzeti Dohánykereskedelmi Nonprofit Zrt. 180 trafikkoncessziót hirdetett meg ismét. A korábban eredménytelennek nyilvánított pályázatokat hirdették meg újra. Összesen 162 település trafikjára lehet pályázni. A jogszabály nem rendelkezik arról, hogy a felhívást követően mennyi időn belül kell megjelentetni a kiírást, előzetes információk alapján a kiíró várhatóan 15 napon belül közzéteszi a pályázati kiírást.
A kormány továbbra is fellép a génmódosítás ellen
2013-07-30 - 17:48:59
Továbra is ragaszkodik a kormányzat, és a Vidékfejlesztési Minisztérium Magyarország GMO-mentességéhez. A genetikailag módosított növények termesztését az Alaptörvény is tiltja.
A netes szállásfoglalásokat vizsgálgatja a Gazdasági Versenyhivatal
2013-07-30 - 09:38:13
Az ellenőrzés célja a szállodai, az online szállásközvetítők által alkalmazott piaci folyamatok értékelése
Módosult a felnőttképzési törvény: drágábbak lesz az OKJ-s képzések
2013-07-30 - 09:34:43
Szeptembertől 1300-ról 638-ra csökken az OKJ-ban szereplő, államilag elismert képesítések száma

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu