\" Keresi a kormány a lehetőséget a devizahitel-szerződések módosítására
2013-07-17 - 10:14:16

A kormányzat keresi a megoldást arra, hogyan lehet jogszabállyal módosítani a devizahitelesek szerződésein - erről a közigazgatási és igazságügyi miniszter beszélt

 A kormányzat keresi a megoldást arra, hogyan lehet jogszabállyal módosítani a devizahitelesek szerződésein - erről a közigazgatási és igazságügyi miniszter beszélt tegnap este.  Navracsics Tibor rámutatott: a jelenlegi jogszabályok szűk esetekben, meghatározott körülmények között lehetővé teszik azt, hogy szerződést jogszabállyal módosítsanak.  "Most annak a lehetőségeit nézzük, annak az alkotmányossági kereteit nézzük, hogy van-e arra mód, hogy adott esetben az őszi ülésszakban mondjuk egy törvénnyel, egy jogszabállyal a devizahitelek feltételeit általános érvénnyel módosítsuk" - fogalmazott.  Hozzátette: ez akkor fordulhat elő, hogy ha valamilyen, a szerződéskötéskor fennálló körülmény előre nem látható módon alapvetően megváltozik, és nem róható fel ebből adódóan, hogy lehetetlenné válik a teljesítés. Kérdésre válaszolva a miniszter megerősítette: ez a már megkötött szerződésekre is vonatkozna, esetükben mérlegelik, hogy az említett kritériumok teljesülnek-e.  Navracsics Tibor hozzátette: javaslatukat a közeljövőben kormányülésen is előterjesztik.



További cikkek a témakörből
Évente kötelező lesz kihívni a szippantóst
2013-07-17 - 11:10:04
Aki be tudja bizonyítani, hogy nem használt annyi vizet, mint amekkora az emésztőgödre, annak nem muszáj.
Napokon belül drágulhat a cigi akár 130- 140 forinttal
2013-07-17 - 12:09:09
A kiskereskedelmi árrés növelése miatt ugyanakkor emelkedik az áfa és az értékadó összege, ami összességében 16 százalékos áremelkedést jelenthet a cigarettaárakban.  Ha a dohánytermékeknél megvalósul az árrés- emelés, az a lakosság egyharmadát érinti majd.
Indul a nyári szünet a bíróságokon is
2013-07-16 - 16:08:39
Az ország több mint száz bíróságán kezdődik el ma az ítélkezési szünet
Július 24- én jönnek a ponthatárok
2013-07-16 - 13:21:41
Július 24-én hozzák nyilvánosságra a felsőoktatási felvételi ponthatárokat; most is több nő adott be felvételi kérelmet, mint férfi, és a legidősebb jelentkező 1938-ban született.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu