Június 22- e a Nemzetközi Parlagű Nap
2013-06-21 - 11:44:47

Parlagfű-megismerésére, az ellene való védekezés formáira és társadalmi fontosságára hívja fel a figyelmet a parlagfű-mentesítési nap, amelyet júniusban országszerte több helyszínen is megrendeznek. Emellett a június 22-ei Nemzetközi Parlagfű Nap is e gyomnövény káros hatása elleni küzdelem fontosságára irányítja a figyelmet.

Parlagfű-megismerésére, az ellene való védekezés formáira és társadalmi fontosságára hívja fel a figyelmet a parlagfű-mentesítési nap, amelyet júniusban országszerte több helyszínen is megrendeznek. Emellett a június 22-ei Nemzetközi Parlagfű Nap is e gyomnövény káros hatása elleni küzdelem fontosságára irányítja a figyelmet.Közeledik a parlagfű virágzás kezdete, amely számos allergiában szenvedő életét megkeseríti. Az allergén gyomnövény elleni védekezést még a virágzás előtt el kell kezdeni, ezért júniusban a Megyei Kormányhivatalok Növény- és Talajvédelmi Igazgatóságai a Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamarával közösen parlagfű-mentesítési napot szerveznek. Az esemény célja, hogy útmutatást adjon a közvetve százmilliárdos egészségügyi és mezőgazdasági kárt okozó gyomnövény visszaszorításához.A földhivatalok és önkormányzatok június 30-ikát követően megkezdik a parlagfűvel fertőzött földterületek, ingatlanok felderítését, majd a büntetést.Európában Magyarország az egyik parlagfűvel leginkább fertőzött ország.  Hazánkban a parlagfű szinte valamennyi szántóföldi kultúrában előfordul, és jelentős terméskiesést okoz. Ezen kívül jelen van mezőgazdasági művelés alatt nem álló parlagterületeken, a gabonatarlókon betakarítás után, a vasúti pályatestek, utak mentén és belterületeken is.



További cikkek a témakörből
Megszüntették a Magyarország ellen a túlzott deficit eljárást
2013-06-21 - 15:47:46
Megszüntették a Magyarország ellen a túlzott mértékű költségvetési hiány miatt 2004 óta folyó eljárást
Jó irányba tart a magyar gazdaság
2013-06-21 - 15:48:22
Ezzel az uniós országok pénzügyminisztereinek tanácsa is elismerte, jó irányba tart a magyar gazdaság - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök
Elfogadhatják ma a földtörvényt
2013-06-21 - 11:43:05
Újabb egynapos üléssel folytatja munkáját az Országgyűlés ma a nyári rendkívüli ülésszakának részeként, amelyen a képviselők összesen tizenhét előterjesztést fogadhatnak el, köztük az új földtörvényt, valamint az egyházügyi jogszabály módosítását.
Sok a tévhit a napozással kapcsolatban
2013-06-21 - 11:41:28
Például eddig az forgott a köztudatban, hogy a fehér ruha a legjobb a tűző napon, de ez nem így van, jobban védenek a színes ruhák a leégés ellen, mint a fehérek, főképp ha vizesek lesznek például a strandon – közölte a kánikula veszélyeivel kapcsolatosan.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu