A pápa a "macsó mentalitás" ellen2008-02-10 - 13:01:26
| XVI. Benedek pápa szombaton elítélte a "macsó mentalitást", ami erőszakhoz, és a nőkkel szembeni diszkriminációhoz vezet néhány kultúrában. A katolikus egyházfő ugyanakkor megjegyezte, hogy vannak természetes különbségek a két nem között. A pápa a Vatikánban beszélt a nők helyzetéről. A vallási vezető ezúttal is hangsúlyozta a házasság és a család fontosságát. Az egyházfő kitért arra is, hogy a két nem közti különbségeket nem szabad eltörölni. A pápa arra szólított fel, hogy a nők megkapják az őket megillető tiszteletet. Vannak ugyanis olyan helyek és kultúrák, ahol a nőknek hátrányos megkülönböztetést kell elszenvedniük, pusztán azért, mert nők - mondta a katolikus vezető.
(FH)
| Paris cipőket tervez 2008-02-10 - 13:02:25Paris Hilton saját cipőkollekcióval rukkolt elő. A bemutató magyar idő szerint szombat hajnalban volt, Los Angelesben. A szőke botrányhősnő azt mondta: "Imádom a lábbeliket és mindig is akartam egy saját cipőmárkát". Paris Hilton szerint egy Paris-féle magassarkúkban áttáncolt éjszaka után biztosan nem fog fájni a bulizók lába.
| | Egyre kevesebb az IGEN 2008-02-12 - 09:42:22
| | Túl erős volt a kézfogás- lecsukták 2008-02-10 - 12:58:15Testi sértéssel vádolnak egy floridai ügyvédnőt, mert túl erősen rázta meg egy kollégája kezét - közölte a BBC brit közszolgálati média internetes oldalán vasárnap. Egy bírósági forrás szerint a jogász kézfogása olyan hevesre sikerült, hogy majdnem kitépte a másik ügyvédnő karját.
| | Útnak indult az Atlantis 2008-02-08 - 09:43:51
|
|
|