Palackból készült ruhadarabok, a zoknitól a pulóverig
2007-10-31 - 15:03:38

Plüssállatok bélése, valamint zokni, pulóver és dzseki is készül a visszagyűjtött műanyag palackokból - mondta az InfoRádiónak a Remoplast Kht. ügyvezető igazgatója. Az újrahasznosítás központja továbbra is Kína.

Balázs Ildikó az újrahasznosítási folyamatról kifejtette: a palackokat általában kupakkal, címkével együtt ledarálják, ezért is fontosak a címke jellemzői.

A Magyarországon visszagyűjtött palackok nagy részét külföldre viszik, a teljes mennyiség körülbelül fele kerül Kínába, de Németországba, Romániába, Olasz- és Oroszországba is kerül belőlük. Jelenleg a palackok 8-10 százalékát dolgozzák fel Magyarországon.

A Remoplast Kht. ügyvezetője beszámolt arról, hogy Kínában van olyan üzem, amelyből napi 100 tonna szálat szállítanak ki, kétféle minőségben.

Az egyikből bélésanyagokat készítenek, elsősorban kabátokhoz és plüssállatokhoz, míg a másik minőségi kategóriából zoknik, pulóverek, dzsekik - tette hozzá.

(IR)



További cikkek a témakörből
A világ legostobább tudományos kísérletei
2007-11-01 - 10:48:32
LSD-s elefánt, halottak újraélesztése, vágyfokozók pulykáknak - csak néhány azokból a kísérletekből, amelyet a New Scientist című tudományos lap szombaton megjelenő számában minden idők legostobább próbálkozásainak tartanak.
Halálos fenyegetést kapott Paul McCartney felesége?
2007-11-01 - 10:49:01
Paul McCartney válófélben levő felesége azt mondta egy szerdai televíziós interjúban, hogy halálos fenyegetéseket kapott. Heather Mills közölte: ha bármi is történne vele, akkor egy bizonyítékokkal teli doboz "megérkezik egy meghatározott személyhez, és akkor kiderül az igazság". A volt modell további részleteket nem árult el a fenyegetésekről.
Egy bőrbetegségnek köszönhetjük a marxizmust?
2007-10-31 - 15:02:17
Olyan krónikus bőrbetegségben szenvedett Karl Marx, amelynek pszichés mellékhatásai is vannak, így valószínűleg befolyásolta a munkáját és a műveit is - állítja egy brit bőrgyógyász professzor.
DIANA-PER: Azonosították a titokzatos Fiat vezetőjét
2007-10-30 - 11:27:42
A Diana hercegnő halálát vizsgáló párizsi per hétfői tárgyalásán szemtanúk egyértelműen azonosították annak a titokzatos Fiat Uno-nak vezetőjét, amelynek a sofőrje a gyanú szerint a balesetet okozta. Le Van Thanh a gyanú szerint nekiütközött autójával a Dianát szállító Mercedesnek, ezért az nekicsapódott egy betonoszlopnak 1997 augusztus 30-án.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu