A hollywoodi írók sztrájkkal fenyegetnek - leállhatnak a TV-sorozatok
2007-10-28 - 11:26:40

A sztrájk hosszától függően sportközvetítések, koncertek, valamint brit és ausztrál műsorok fogják átvenni a szerepet főműsoridőben. Több valóságshow is várható, mert ezeket az érdekvédelmi szervezeten kívüli emberek írják. A mozifilmeknél legfeljebb a folytatások késése jelezheti a sztrájkot. A következő egy év forgatókönyvei ugyanis már a forgalmazók fiókjaiban vannak.

Sztrájkba léphetnek az amerikai televíziós és filmes írók november 1-től . Az Amerikai Írók Céhe (WGA) július közepe óta tárgyal a hollywoodi producerekkel. Szerdán lejár a szövetség 12 ezer tagjának közös szerződése, és ha addig nem sikerül megegyezni a producerekkel, az írók beszüntethetik a munkát. Erre a szövetség 5 507 tagja hatalmazta fel a keleti és nyugati szakszervezetből álló közös érdekképviseletet. A tárgyalásokat a producerek csak kedden hajlandók folytatni, így csak két nap marad a határidőig a megegyezésre - áll az írószövetség pénteki közleményében. Legutóbb 1988-ban volt írósztrájk, akkor 5 hónapig tartott. A sorozatokat változó mértékben befolyásolja az írók munkabeszüntetése: A Simpson család című rajzfilmsorozatot például majdnem egy évig tudják folytatni, de a Lost - Eltűntek következő évadja még csak félig van kész. A Lost az Egyesült Államokban így is hosszú szünet után folytatódna februárban.
A hírszerkesztőségeknek kell majd izgalmas dolgokkal előállni - mondta Warren Littlefield független producer a The New York Times amerikai napilapnak. Littlefield, aki az NBC amerikai televízió-hálózat elnöke is volt, az 1988-as sztrájk tapasztalatai alapján kiemelte, hogy az egyik hírmagazin ebben az időszakban vált népszerűvé. A szórakoztatóiparban ugyanakkor attól tartanak, hogy egy szokás megszűnésével tartósan is elveszíthetnek nézőket, ahogy a legutóbbi munkabeszüntetés során is - tette hozzá Littlefield.A producerek szerint egy pár napos vagy pár hetes sztrájk nem okoz komoly fennakadást. A főműsoridőben sugárzott sorozatokból 4-5 rész van kész előre. A napi késő esti show-kat, a talk show-kat és a napi szappanoperákat érheti a legnagyobb veszteség, ezekkel ugyanis nem tudnak előre dolgozni.
A sztrájk hosszától függően sportközvetítések, koncertek, valamint brit és ausztrál műsorok fogják átvenni a szerepet főműsoridőben. Több valóságshow is várható, mert ezeket az érdekvédelmi szervezeten kívüli emberek írják. A mozifilmeknél legfeljebb a folytatások késése jelezheti a sztrájkot. A következő egy év forgatókönyvei ugyanis már a forgalmazók fiókjaiban vannak.



További cikkek a témakörből
A brit uralkodói család tagját zsarolták
2007-10-28 - 12:10:47
Zsarolni próbálták a brit királyi család egyik tagját - közölte a Sunday Times brit vasárnapi lap. A Scotland Yard szombati közleménye szerint két férfit letartóztattak zsarolás vádjával, még szeptemberben. Egy bírói rendelet miatt sem a zsarolás áldozatát, sem pedig a szemtanúkat nem nevezhetik meg.
A szellemek leggyakrabban az egyedülállókat kísértik
2007-10-28 - 12:11:32
Az emberek harmada szerint, ha két tárgy összekoccan az éjszakában, azt a szellemek idézik elő. Egy kutatás során a megkérdezettek negyede azt állította: látott már szellemet vagy legalábbis érezte annak jelenlétét.
Ifjúsági játékfilm készül az Állatkertben
2007-10-28 - 11:24:20
A film felnőtt szereplői között van Koltai Róbert, Rékasi Károly, Hollósi Frigyes, Molnár Piroska, Pogány Judit, Besenczy Árpád és Détár Enikő, Kinizsi Ottó. A gyermekszereplők között van Bán János fia, Bán Bálint Menyhért és Xantus Barbara és Szurdi Miklós lánya, Panna.
Lemondták Copperfield malajziai előadásait
2007-10-23 - 09:45:13
Nem lép fel a hónap végén Malajziában David Copperfield - jelentették be hétfőn. A világhírű illuzionista és csapata azután döntött a turné lemondása mellett, hogy az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) ügynökei még a múlt héten házkutatást tartottak a mágus Las Vegas-i raktárépületében.

Minden jog fenntartva! © CopyRight 2012.
Az oldalon szereplő információk felhasználása
csak az üzemeltető engedélyével lehetséges!

Best FM Szerkesztőség:
4024 Debrecen, Darabos u. 35.
Tel./FAX: (52)450-900


További elérhetőségek:
Játék: (52)500-540
SMS: 06-30-933-1046
E-mail: info@bestfm.hu

Zenei kérdések:
zene@bestfm.hu