A királynő soha nem fogja megnézni A Királynőt2007-02-06 - 11:55:05
| II. Erzsébet nem kívánja megnézni az Oscarra jelölt ?A királynő? című filmet, mert nem szeretné viszontlátni magát egy színész által eljátszva. Emellett a 80 éves anyakirálynő nem akarja újraélni 55 éves uralkodási periódusa valószínűleg legfájóbb időszakát sem, azaz a Lady Diana 1997-es halálával kezdődő válságot. A film középpontjában ugyanis pontosan ez a történet áll.
II. Erzsébet egyik barátja úgy nyilatkozott erről: ?Épp elég nehéz lenne megnéznie magát egy korabeli bejátszáson, ami a történtek után készült, nemhogy végignézni egy játékfilmet, ahol valaki más alakítja őt. Ez majdnem lehetetlen.?
?Bár több kis moziterem található a királynő rezidenciáin, II. Erzsébet nem szokott ezzel a lehetőséggel élni, ugyanis nem egy nagy filmrajongó.?
A film főszereplőjét, Helen Mirrent Oscar-díjra jelölték alakításáért.
(uno)
| A Szent Grálra vágyott a náci SS 2007-02-06 - 12:42:41Egy spanyol könyv szerint Heinrich Himmler, a náci SS vezetője spanyolországi látogatásán megpróbált az "árja" Szent Grál nyomára bukkanni.
| | Nem engedték vissza a sittre a szökött rabot 2007-02-06 - 12:44:14Nem engedett vissza rácsai mögé egy szökött és körözött rabot Belgiumban egy börtön, mert az illetőnél nem volt személyi igazolvány.
| | A svájciak készek fizetni a klímaváltozás elleni harcért 2007-02-04 - 14:14:35A svájci lakosság több mint 80 százaléka hajlandó lenne kevesebbet használni a kocsiját, és többet fizetni az alternatív energiákért, hogy ezzel is segítse a klímaváltozás elleni harcot, derül ki egy vasárnap közzétett közvélemény-kutatásból, amelyet a Sonntagsblick című lap megrendelésére készítettek.
| | A Google Earth elhomályosít néhány fontos indiai helyet 2007-02-04 - 14:13:15A Google Earth, a Google műholdas világtérkép-szolgáltatása ezentúl maszkírozni fog néhány stratégiai fontosságú indiai objektumot, adta hírül vasárnap a Times of India című lap. Erről a Google cég és az indiai tudományügyi minisztérium nemrég állapodott meg.
|
|
|